מירב שפירא

גשר בין העולמות

אלומת איילון

מרחב אובדני לא מחזיקים לבד.
תשתפו. תבקשו עזרה. תלמדו.

אלומת איילון הוקמה לכבודו ולזכרו של בננו איילון שפירא שמת מאובדנות, במטרה לתת כלים וידע ללמידה ולהתמודדות
עם נושא האובדנות. אנחנו לא צריכים להיות לבד בדרמה המטלטלת הזו.
יש מה ללמוד ולעשות ואפשר לעזור לך. ריכזנו כאן מידע רלוונטי וגם רשימת גופים תומכים.

רשימת גופים תומכים וטיפוליים

כשעולות מחשבות אובדניות או מורגשת סכנה אובדנית יש מגוון גופים שניתן לפנות אליהם, הם מונגשים לכם כאן על מנת שתבחנו ותכירו את האופציות הקיימות.
כל המוצג כאן לא מהווה תחליף להתייעצות, לחוות דעת ולהמלצה של אנשי מקצוע.

על אלומת איילון

לאחר מותו של איילון מאובדנות, החלנו להיחשף למידע בנושא האובדנות שקודם לא היה קיים לנו כהורים. ככל שנחשפתי יותר הבנתי כמה מעט ידעתי מה עבר איילון, מה הוא חווה, עם מה הוא התמודד וכמה מעט ידענו כהורים שלו, מה אנחנו יכולים לעשות כדי לתמוך את איילון ולעזור לו בימים קשים מלבד כדורים ופסיכיאטרית. המידע שנחשפנו אליו לאחר מעשה שבר את לבבנו, ההבנה שיש עוד דברים שיכולים היו להציל אותו ברגעים הקשים.

את הצער והכאב על הבורות בחרנו להפוך לעזרה לאחרים שנמצאים במצבים דומים, לבני משפחה וחברים שדואגים עד אין קץ ומנסים לעזור אבל לא יודעים מה ואיך לעשות ואיך ניתן  לעזור למתמודדים עם ייסורי נפש של מחשבות אובדניות. אנחנו מבינים היום שההסתרה והבושה הורגים, שרק שיח חשוף, כנה וגלוי יכול להציל חיים.

מטרת אלומת איילון היא לשתף במידע וניסיון של בני משפחה וחברים של מתמודדים, לתת מקום לקולם של המתמודדים שאנחנו, העוטפים אותם, נוכל להבין מה נדרש על מנת לעזור להם. לתת במה למטפלים ושיטות טיפול שנות ומגוונות – הטיפול התרופתי הניתן ע"י פסיכיאטרים מציל חיים והטיפול הפסיכולוגי עוזר, אבל לא לכולם ויש עוד הרבה שיטות שכדאי לבחון ולהכיר. לתת במה לגופי סיוע שעצם הווייתם מטרתם לעזור במקרים של אובדות.

חשוב לציין כי האתר הוא יוזמה פרטית, של הורים שכולים, שעברו ורוצים להנגיש מידע רלבנטי לכל מי שמתמודד עם אובדנות. התוכן לא מהווה מקור מידע מקצועי, מוסמך או טיפולי.

אנחנו מזמינים כל מי שרוצה לשתף מניסיונו ולהוסיף לנו מידע לפנות אלינו.

לאתר המשמר את הזכרונות מאיילון – לחצו כאן

נגן וידאו

תמיד אהבתי לאהוב, אני מונע מאהבה. יש בי כל כך הרבה אהבה. יש בי משהו שמת לבקש שתמשיכו לשיר עליי. זאת פנטזיה. פנטזיה אמיתית שלי. שאני אעזור ליצור משהו מאוד יפה בעתיד של מישהו, שאני אהיה השראה. שגם יווצר משהו עם משמעות״.

בואו נדבר

אלומת איילון היא מרחב מידע עבור כולנו, כי מרחב אובדני לא מחזיקים לבד.
אם יש לך משהו לספר, לשתף ולהמליץ שרלוונטי לאלומת איילון, אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר.

מירב שפירא, נשואה למשה ואימא לארבעה ילדים. משמשת בעלים ומנכ"לית שותפה בחברת המחקר והייעוץ CI מידע שיווקי.

בעלת B.A במדע המדינה ו־MBA במנהל עסקים, למדה ועודנה לומדת לימודים רוחניים, מתוכם עשור ב"מרכז לוהאריה", הוכשרה כמטפלת בשיטת לוהאר־טיקה – לאישוש ולריפוי המערכת האנרגטית והשבתה לתדר המקור, וכן מלוות דרך ומנחת סדנאות בשיטת "דפי נפש" של יומן המסע הוויזואלי.

הספר ״גשר בין העולמות״, הוא ספרה הראשון, הספר מציג שיחות בין מירב לבנה איילון לאחר מותו מאובדנות.

מירב פעילה למניעת אובדנות כמתנדבת בעמותת "בשביל החיים", מרצה על סיפורה האישי במטרה לקדם שיח חשוף בנושא אובדנות ומתנדבת בתנועת מש"ה, במסגרתה הוכשרה כמוש"ה – תומכת חיים, המלווה הקמה והחזקה של מעגלי תמיכה לאנשים בסיכון אובדני.

איילון שפירא ז"ל (יליד 1993) הוא שותפה של אימו מירב במשא ובמסע הספר "גשר בין עולמות". לצד כישרונותיו במקצועות המדויקים, ליבו תמיד יצא אל מגמות האומנויות והרוח. חייו הצעירים היו מלאים בידע מוזיקלי רחב, בנגינה, בספרות עולם, בתיאטרון ובקולנוע.

בתום לימודיו התנדב לשנת שירות, בסיומה גויס ליחידת המודיעין 8200 ובה הצטיין. במהלך שירותו קיבל איילון את "אות הנשיא" למצילי חיים בזכות תרומת מח עצם. לאחר שחרורו התגייס לשירות במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים וראה בכך משימה ערכית משמעותית.

בתאריך 26.03.2020, תקופת הקורונה, במהלך שירותו במוסד, מת איילון מהתאבדות.