מירב שפירא

גשר בין העולמות

'אלומת איילון' האתר

מירב שפירא

"לדבר במקום לשתוק
להחזיק במקום להדוף
לנוע במקום לקפוא"
זו תמצית התורה שהציגה גל נסים- עמנואל, בכנס למניעת אובדנות בקרב בני נוער, שנערך השבוע ב 10/9 היום הבינלאומי למניעת אובדנות,.
מאות אנשים באו לאחוז ידיים, לפתוח את הלב וללמוד עוד על הנושא הזה שכל כך מפחיד את כולנו, כל כך היינו רוצים שהוא לא יהיה נוכח….
אבל האובדנות קיימת בתוכנו כחברה כמו פצע מדמם, מגפה שקטה.

כ 500 איש מתים כל שנה מאובדנות, כ 6,500 מגיעים לחדרי מיון לאחר ניסיון אובדני ועוד אלפים מבצעים ניסיונות אובדנות ולא מדווחים.
לכל האנשים האלה יש מעגל קרוב שמקיף אותם וחווה יחד איתם את הכאב והסבל הבלתי נתפס הזה.

כבר 3.5 שנים אני לומדת את התחום ופעילה בו מאוד, וחווה את הכאב, הבלבול והעדר ההבנה את הדרך של בני המשפחה והסביבה התומכת.
לטובתם ולמענם הקמתי את 'אלומת איילון', אתר בו אני מנגישה מידע מהותי להתנהלות במרחב אובדני, מידע שלא היה לי לפני מותו של איילון, מידע שאני יודעת שיש לו יכולת לעזור לבני המשפחה והתומכים להבין:
למי אפשר לפנות כדי לקבל עזרה?
מה אומרים אנשי המקצוע?
מה מרגישים המתמודדים?
ומה אפשר ללמוד מניסיון של בני משפחה אחרים?

שתפו:

מירב שפירא

חייה בין עולמות ובין תחומים ומגשרת אותם בתוכי וממני אל כל מי שבוחר.
 מסע חיי המגוון הפגיש אותי עם שכול ואובדנות וגרם לי לבחור בחיים ולרצות להביא ריפוי, תקווה נחמה ושמחה. משאלת הלב שלי שנשנה תפיסות עולם לגבי חיים, מוות ואובדנות.

התוכן באתר זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש/אשת מקצוע – מומחה.ית בתחום הדרוש, אשר לומד.ת ומכיר.ה את הנסיבות האישיות הספציפיות. מומלץ תמיד להתייעץ עם איש/אשת טיפול מומחה.ית ומוסמך.ת.

עוד באתר

Screen Shot 2022-09-29 at 15.20.59

אמצעים להתאבדות – חייבים לנקות

אדם הרוצה להתאבד, מחפש את הדרך לעשות את זה. לצערינו הרב מאוד, יש המון מידע זמין באינטרנט על הדרכים ושיטות. איילון במכתב ההתאבדות כתב שהוא