מירב שפירא

גשר בין העולמות

יומן המסע הויזואלי

התפתחות וריפוי באמצעות סדנאות יצירה

כמו שכתב ג'ובראן חליל ג'ובראן:
"החיים והמוות חד הם, כמו הנהר והים שהם אחד".

המוות הוא הדבר הוודאי היחיד בחיים ועדין הופעתו בחיינו מכה אותנו ובנו. רגשות קשים של פחד, צער, כאב, חוסר אונים ועוד ועוד מציפים אותנו במפגש איתו ופעמים רבות קשה לנו לעכל ,להכיל ולתפקד באופן מיטבי.

יומן המסע הויזאולי הוא כלי ביטוי רב עוצמה, תהליכי היצירה והעבודה בתוכו מאפשרים לנו לעבד חוויות חיים ולצקת בהן משמעויות חדשות.

בסדנא ייחודית זו ניצור לעצמנו מרחב מוגן לעבד את החוויות ושלל הרגשות בטכניקות של מיקס מדיה, נקבל כלים ויזאוליים לבטא את ההתמודדות עם המוות באמצעות היצירה.

העבודה ביומן משלבת טכניקות מעורבות של חומרים: צבעי מים, אקריליק, גואש, פנדה, קולאג'ים ממגוון מקורות, טקסטים, עבודה עם קלפים מתוך ערכות הקלפים של לוהאריה – בית לתהליכי התפתחות דמיון מודרך ועוד.

אם את מרגישה שנושא החיים והמוות קרוב ללבך בין אם את מתמודדות עם המוות שלך עצמך או שאת מלווה אדם קרוב לקראת מותו או שאת מתמודדת עם האבל הצער הכאב על מוות של אדם קרוב, את מוזמנת להצטרף אלינו למסע. אין צורך בידע מוקדם.

קורס יומן המסע הויזואלי

על החיים
ועל המוות

על המנחות

ג'וד יהודית חיים – יוצרת ומלוות דרך מוסמכת ביומן מסע ויזואלי, מתמודדת 30 שנה עם מחלת הסרטן. מנחה סדנאות ככל שכוחותיה מאפשרים לה.

מירב שפירא – יוצרת ומלוות דרך מוסמכת ביומן מסע ויזואלי, אם שכולה לאיילון שמת מאובדנות, מטפלת בשיטת LTT.

"אינך צריכה אישור מאף אחד בכדי לחיות חיי יצירה"

(אליזבת' גילברט)

הקורס כולל 6 מפגשים:

מחפשות את המילים – ניצור את  היומן שלנו ממחזור ספר, ונחפש יחד את המילים שמתארות את החוויה שלעיתים משאירה אותנו ללא אויר וללא מילים. כמו שכתב ג'ורג' סנטיאנה – "המוות מספק את הרקע השחור המדגיש את הצבעים העדינים והטהורים של החיים".

תום ומוות ומה שביניהם– ניצור בתוך היומן את המחילה המגשרת בין החיים למוות, נשחק עם המילים והצבעים ונניח את המחשבות והרגשות בתוך המחילה.

חופשה-פגרה – האם זה בכלל אפשרי לקחת חופשה? מה מסתתר בתוך המילים? איך יוצרים את זה?

מה את רוצה? – ננסה להתמודד עם הסוגיה המודחקת ולעיתים הקונפליקטית – מה אני רוצה -חושבת ביחס למוות מול מה שרוצים האנשים הקרובים אלי? או כמו שכתב תומאס מאן : " מותו של אדם הוא יותר עניינו של הנשאר בחיים מאשר עניינו הוא".

בוחרת בכאן ועכשיו – עבודה בג'לי פלייט, מה אני בוחרת כאן ועכשיו?
נהנה מהרגע, ממה שהוא מביא איתו, מהחופש להיות בתוכו.

יתכנו שינויים בנושאי המפגשים, חלק מהנושאים יימשכו יותר ממפגש אחד.

הקורס הקרוב

– תאריך התחלה – יום חמישי ה-26.10 
– 6 מפגשים אחת לשבוע
– בין השעות 10:00-13:00
– בשמנא, מושב חגור (בירידה מכביש 6)
– עלות ההשתתפות – 1,500 ש״ח

לשיחת היכרות והרשמה

אני מזמינה אותך לשיחת היכרות אישית לפני שתרשמי לקורס ונצא לדרך. אם תאריך הקורס הקרוב לא מסתדר לך – אני אשמח לשוחח איתך ולהזמין אותך לקורס הבא.

נגן וידאו

יומן המסע הויזואלי ואני

עבורי היומן אפשר תהליך של ריפוי מכאב עמוק, אחרי אובדן בני. במקום שנגמרו המילים, החלה העבודה עם החומרים. אחרי שנה של שיחות עם בני לאחר מותו שיצאו לספר 'גשר בין העולמות' התחילה היצירה ביומן הויזואלי, מה שאפשר ומאפשר לי להניח את "דפי הנפש' שלי הרבים מספור בעדינות, בחמלה, באהבה, בסקרנות, בתשוקה. העבודה ביומן מאפשרת טרנספורמציה, החלמה, חיבור מחודש לתשוקת החיים ולחדוות היצירה. התהליך האישי לי הביא אותי ללמוד לעומק את השיטה והיום אני מלוות דרך מוסמכת בשיטת 'דפי נפש'.

הם משתפים

נעים מאוד, אני מירב שפירא, נשואה, אמא לארבעה. אני חייה בין עולמות הרוחני, העסקי, המשפחתי והיצירתי ומגשרת אותם בתוכי וממני אל כל מי שבוחר.

מסע חיי המגוון הפגיש אותי עם פנים רבות בתוכי ואיכויות שונות שמאפיינות אותי, סקרנות, יכולת העמקה וחקר, יכולת הכלה, רצון עז להתפתח ולחיות חיים בעלי משמעות, ורצון עז להביא ריפוי לאחרים, כל אלה תורגמו לעולמות עשירים אותם אני חיה.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי למסע.

הקורס הקרוב

– תאריך התחלה – יום חמישי ה-26.10 
– 6 מפגשים אחת לשבוע
– בין השעות 10:00-13:00
– בשמנא, מושב חגור (בירידה מכביש 6)
– עלות ההשתתפות – 1,500 ש״ח

לשיחת היכרות והרשמה

אני מזמינה אותך לשיחת היכרות אישית לפני שתרשמי לקורס ונצא לדרך. אם תאריך הקורס הקרוב לא מסתדר לך – אני אשמח לשוחח איתך ולהזמין אותך לקורס הבא.